Pølser bakt i ovn med bacon, brokkoli og kål
Ny oppskrift
Under 25 min
6 Ingredienser
Ingredienser
2 pers
2 pers
Allergener:
- Laktose·
- Egg·
- Sennep
Basisvarer:
- Evt. soyasaus
- Litt salt
- smør
- solsikke-/rapsolje
- vann
Baconterninger
150 g
Solsikke-/rapsolje
2 ss
Brokkoli- og kålblanding
250 g
Smør
1 ss
Stekepølse
1 pakke
Jægerpølse
1 pakke
Ajvarsaus
1 beger
Jasminris
160 g
Vann
2 dl
Litt salt
Evt. soyasaus
2 ss
Allergeninformasjon
Allergener er ment som veiledende informasjon og tar utgangspunkt i ingrediensene og ikke «spor av». Du må selv sjekke innholdet på varene du mottar i matkassen
Slik gjør du
Tips fra kokken:
Dette er en ganske enkel rett. Om du ønsker å gjøre den litt mer spennende, kan du krydre med oregano, hvitløk og kardemomme.
Varm opp ovnen til 210 grader varmluft.
Stek baconet sprøtt i en stekepanne med olje. Snitt litt i pølsene og ha dem i en ildfast form. Sett formen i ovnen og bak pølsene i omtrent 5 minutter.
Ta formen ut av ovnen og bland inn brokkoli- og kålblanding og det sprøe baconet. Sett formen tilbake i ovnen og bak videre i 15–20 minutter, eller til brokkoli og kål er mørt. Rør om hvert femte minutt.
Skyll risen i kaldt vann og ha den i en kjele. Tilsett vann og litt salt, kok opp, rør om og la det forsiktig koke i 12 minutter under lokk. Sett kjelen til side og la risen etterdampe i minimum 5 minutter, fortsatt under lokk. Vend om rett før servering.
Server ovnsbakte pølser med ajvarsaus, ris og eventuelt litt soyasaus.
God middag!