Cajun kylling
med pasta linguine og feta- og spinattopping4.08 (157)
Under 30 min
10 Ingredienser
Ingredienser
2 pers
2 pers
Allergener:
- Laktose·
- Hvete·
- Melk
Basisvarer:
- Olivenolje
- olje
- pastavann
- salt
Linguine
200 g
Rødløk
1 stk
Squash
1 stk
Cajun sous vide-kyllingfilet
300 g
Tomatpuré
2 pakke
Tomatsausbase
1 pakke
Kryddermiks med fennikel og pepper
½ pakke
Pastavann
1 dl
Spinat
50 g
Fetaost
50 g
Chiliflak
1 pakke
Olivenolje
1 ss
Næringsbergening (per porsjon)
- Energi:
- 822 kcal
- Fett:
- 24 g
- Karbohydrater:
- 97 g
- Protein:
- 55 g
Allergeninformasjon
Allergener er ment som veiledende informasjon og tar utgangspunkt i ingrediensene og ikke «spor av». Du må selv sjekke innholdet på varene du mottar i matkassen
Slik gjør du
Tips fra kokken:
For en litt mer spicy tomatsaus tilsett litt av chiliflakene i tomatsausen.
Tilbered pastaen som anvist på pakken. Spar på 1 dl av pastavannet til sausen.
Skrell og kutt rødløken i skiver. Skyll og kutt squashen i terninger. Kutt kyllingen i terninger. Ta vare på kraften i kyllingpakken.
Varm opp en vid kjele eller en stor stekepanne til middels høy varme, og ha i litt olje. Stek løken og squashen i 2–3 minutter. Ha i kyllingen og tomatpuréen, og stek videre i 2–3 minutter. Tilsett tomatsausbasen, kraften fra kyllingpakken, 1 dl pastavann og kryddermiksen. Kok opp, og la sausen småkoke i 6–8 minutter. Smak til med litt salt og eventuelt mer av kryddermiksen.
Skyll og tørk spinaten. Bland spinaten med fetaosten og 1 ss olivenolje i en skål. Bland inn chiliflakene, eller server dem til retten. Topp retten med feta- og spinattoppingen.
God middag!